Zakładanie trawnika z rolki – na czym to właściwie polega?

Zakładanie trawnika z rolki

Ostatnimi czasy coraz popularniejsza staje się fraza „trawnik z rolki”. Wiele osób ma jednak problem z wyobrażeniem sobie całego procesu – na czym tak właściwie polega zakładanie trawnika z rolki? W dzisiejszym artykule skupimy się na tej właśnie kwestii i powiemy, komu opłaca się założenie trawnika w ten właśnie sposób, a dla kogo metoda ta będzie raczej zbędna. Zapraszamy do lektury – i to nie tylko ogrodników!

Trawnik z rolki – ogród gotowy w jeden dzień

Proces wypielęgnowania swojego ogrodu „od zera” wraz z zasianiem trawy może trwać bardzo długo. Doskonałym rozwiązaniem dla osób niecierpliwych jest więc trawnik z rolki – a zielony, ogrodowy dywan może być gotowy już w jeden dzień.

Jeśli zależy Ci na jak najszybszym udekorowaniu swojej ogrodowej gleby, koniecznie zamów też usługę transportu gotowego trawnika oraz jego ułożenia. Zespół profesjonalistów poradzi sobie z tym zadaniem znacznie szybciej, niż Ty w pojedynkę.

Czy trawnik z rolki może być naturalny?

Tylko od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na założenie naturalnego czy sztucznego (syntetycznego) trawnika z rolki.

Naturalny trawnik z rolki odznacza się przede wszystkim świetnym wyglądem i powiewem świeżości. Raczej każda naturalna roślina prezentuje się po prostu lepiej od swojego sztucznego odpowiednika.

Syntetyczny trawnik z rolki jest znacznie prostszy w pielęgnacji i nie wymaga dodatkowego użyźniania gleby przed założeniem. Dodatkowym atutem jest jego łatwość w czyszczeniu i brak konieczności podcinania.

Osobiście jednak, mimo wszystko zdecydowalibyśmy się na naturalny trawnik – to fakt, że trzeba przykuwać do niego znacznie więcej uwagi, jednak świetny efekt w postaci pięknego ogrodu jest wart zachodu.

Założenie trawnika z rolki – ile to wszystko kosztuje?

Jakby nie patrzeć – cena zawsze odgrywa dość kluczową rolę. Nie inaczej jest w przypadku gotowych trawników w postaci rolki.

Wiele osób rezygnuje z tego pomysłu po usłyszeniu ceny – czy jednak słusznie?

To prawda, że cena zakupu rolek trawy, ich transportu i rozłożenia jest dość spora, jednak w przeliczeniu na oszczędzony czas i pracę koszt staje się coraz bardziej adekwatny.

Tylko pomyśl o tym, ile czasu będziesz musiał poświęcić na pielęgnację swojego ogrodu od zera, także ile sił będziesz zmuszony do niego włożyć. Trawnik trzeba przecież regularnie podlewać, a glebę użyźniać – inaczej nici z pięknie prezentującego się podłoża.

Naszym zdaniem wszystko jest kwestią indywidualną – jeśli masz sporo czasu i energii, a ogrodnictwo jest Twoją pasją – samodzielnie zasiej swój Trawnik. Jeżeli jednak zależy Ci na pięknym ogrodzie w jak najkrótszym czasie, a przekopywanie ogrodu nie zalicza się do grona Twoich zainteresować – śmiało wybieraj trawnik z rolki!

Zakładanie trawnika z rolki – podsumowanie

Teraz wiesz już, na czym polega zakładanie trawnika z rolki. Musisz jedynie zdecydować, czy jest to usługa dla Ciebie, i czy preferujesz trawę naturalną lub syntetyczną.

Wybierz odpowiednią firmę oferującą trawę z rolki, a z całą pewnością będziesz zadowolony z zakupu. Powodzenia!

Zobacz również systemy do nawadniania ogrodów.

By Dorota

Dorota jest zawodową dziennikarką, która od ponad 2 lat związana jest z portalem ChochlikDrukarski.com.pl. Lubi pisać o sprawach bieżących, zdrowiu i nauce.