Przedłużki do wideł – akcesoria, które zwiększą wydajność pracy widlaka

Wyposażenie magazynu to bardzo istotna kwestia dla każdego pracodawcy. Praca magazyniera niejednokrotnie wymaga precyzyjności, dokładności oraz skrupulatności, zwłaszcza jeśli mowa o magazynach wysokiego składowania. Takie magazyny oraz rzecz jasna ich mniejsze odpowiedniki wymagają odpowiednich narzędzi, które raz, że ułatwią pracę magazyniera, a dwa zwiększą jego bezpieczeństwo. Na magazynach typu technicznego najbardziej potrzebną rzeczą będąca na wyposażeniu jest rzecz jasna wózek jezdniowy podnośnikowy, czyli potocznie zwany wózek widłowy. Sam w sobie wózek jest pomocny, jednak za sprawą dodatkowych akcesoriów, jest w stanie przyspieszyć i ułatwić pracę kilkukrotnie. O czym jednak mowa?

Wózek widłowy – podstawowe narzędzie magazyniera

Magazynierzy, którzy mają codziennie do czynienia z ciężkimi częściami maszyn bądź też innymi wyrobami, których tonaż przerasta możliwości ręcznego przenoszenia – najbardziej cenią sobie pomoc wózka widłowego. Wózek o określonym udźwigu jest w stanie sprawić, iż towar ważący niejednokrotnie nawet kilka ton, można bez szwanku przenieść z miejsca na miejsce w zaledwie kilka sekund. Doświadczony operator jest w stanie tak manewrować pojazdem, że bez problemu poradzi sobie z większością przydzielonych mu zadań i obowiązków. Czasem jednak zdarzają się sytuacje, że podczas rozładunku samochodu paleta znajduje się tuż za zasięgiem wideł wózka. W takim wypadku z pomocą przychodzą specjalne akcesoria do wózków widłowych.

Akcesoria do wózka widłowego – pomoc w pracy magazyniera

Kiedy widły wózka okazują się za krótkie, a operator mimo lat doświadczenia nie jest w stanie sobie poradzić ze ściągnięciem dostawy z samochodu – z pomocą przychodzą specjalne przedłużki do wideł, które producenci wózków często posiadają w swojej ofercie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można sprawnie oraz szybko przedłużyć zasięg wideł wózka co pozwoli na szybki rozładunek lub załadunek. Warto jednak pamiętać, iż zwiększony zasięg wideł okraszony jest kosztem udźwigu. Samych akcesoriów do wózków jest na rynku całkiem sporo. Specjalne uchwyty do podnoszenia beczek, odśnieżarki czy ramię z hakiem do przenoszenia kontenerów to tylko niektóre z propozycji, które oferują producenci wózków widłowych. Dzięki wykorzystaniu takich rozwiązań – pracodawca jest w stanie znacznie zwiększyć efektywność pracy magazyniera, a sam magazynier ma możliwość bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki.

Zwiększenie efektywności oraz bezpieczeństwa magazyniera

Odpowiednio wyposażony magazyn to dla magazyniera rzecz podstawowa. Wózek widłowy zarówno czołowy, jak i wysokiego składowania to zdecydowanie najbardziej eksploatowane urządzenia podczas codziennego dnia pracy. Przenoszenie wyrobów gotowych, półproduktów czy części maszyn za pomocą wózka widłowego staje się szybkie, proste oraz przyjemne. Dodając do tego również fakt, że taki wózek można wyposażyć w odpowiednie akcesoria, jak np. przedłużki do wideł sprawia, że z reguły zadania, które wymagają sporo wysiłku i przygotowania stają się łatwe oraz przede wszystkim bezpieczne. Ze względów BHP oraz samego zdrowia pracownika ostatnia wymieniona kwestia jest zdecydowanie nadrzędna.

By Dorota

Dorota jest zawodową dziennikarką, która od ponad 2 lat związana jest z portalem ChochlikDrukarski.com.pl. Lubi pisać o sprawach bieżących, zdrowiu i nauce.