Blefaroplastyka powiek – charakterystyka i efekty zabiegu

Wygląd twarzy jest niesamowicie istotny. Dla wielu osób stanowi niestety źródło kompleksów. Przeważnie skupiają się one na powiekach, które mają naturalne skłonności do opadania, zwłaszcza w starszym wieku. Wynika to z tego, iż skóra w tym obszarze cechuje się cienkością, sprzyjającą odkształcaniu się. Co jednak zrobić, aby skutecznie poradzić sobie z tym problemem?

Blefaroplastyka powiek – charakterystyka

Jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby poprawić wygląd powiek, jest blefaroplastyka. To drobny zabieg chirurgiczny, którego główny cel stanowi pozbycie się nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej z okolic oczu. Wykonuje się go nie tylko z powodów estetycznych, ale również medycznych. Zdarza się bowiem, że zbyt duża ilość skóry na powiekach negatywnie wpływa na zdolność widzenia albo wywołuje nieprzyjemne uczucie ciężkości, mogące powodować nieustanny dyskomfort.

Po usunięciu zbędnej skóry, lekarz zamyka ranę przy użyciu niewidocznych szwów. Zabieg może obejmować nie tylko górną, ale również dolną powiekę, a nawet obie naraz. Blefaroplastyka powiek cechuje się wysoką skutecznością oraz bezpieczeństwem. Jej przeprowadzenie wiąże się z ewentualnością wystąpienia jedynie niewielkich skutków ubocznych, takich jak siniaki, obrzęki czy też niespodziewane krwawienie, ale nie są to niedogodności, które potrafią spowodować poważne zagrożenie dla zdrowia. Możliwe do osiągnięcia efekty są przeważnie trwałe, aczkolwiek zależy to od metody przeprowadzenia zabiegu oraz od indywidualnych predyspozycji konkretnego pacjenta.

Jakich efektów można się spodziewać?

Blefaroplastyka powiek gwarantuje nie tylko znaczne poprawienie wyglądu okolic oczu, ale również całej twarzy. Może bowiem skutkować:

  • zminimalizowaniem worków pod oczami,
  • poprawą zdolności widzenia,
  • zredukowaniem zmarszczek wokół oczu.

Uzyskane efekty potrafią utrzymywać się przeważnie przez okres kilku lat, a konkretna ilość czasu zależy od wielu czynników. Zabieg nie zatrzyma procesów starzenia się, aczkolwiek pomaga je opóźnić. Po wykonaniu blefaroplastyki powiek należy liczyć się z zasinieniami, obrzękiem, suchością oczu oraz niewielkim bólem, lecz te nieprzyjemne objawy ustępują po kilku dniach.

Blefaroplastyka powiek – czy warto się zdecydować?

Zabieg ten nie wiąże się z dużym ryzykiem i nie wywołuje groźnych powikłań. Jest w stanie zagwarantować wspaniałe efekty, gdy tylko wybierze się dobrego specjalistę. Dzięki niemu da się znacznie podnieść jakość swojego życia, a także poprawić pewność siebie, poprzez zmodyfikowanie wyglądu twarzy.

Blefaroplastyka powiek to zabieg zdecydowanie warty uwagi. Warto jednak skonsultować się najpierw z doświadczonym lekarzem, specjalizującym się w chirurgii plastycznej. Pomoże to w uzyskaniu kompleksowej i wiarygodnej informacji odnośnie potencjalnego ryzyka, ostatecznych kosztów, a także przewidywanych korzyści, jakie da się uzyskać.

By Dorota

Dorota jest zawodową dziennikarką, która od ponad 2 lat związana jest z portalem ChochlikDrukarski.com.pl. Lubi pisać o sprawach bieżących, zdrowiu i nauce.