Implanty stomatologiczne przywrócą Ci pewność siebie!

Piękny uśmiech to gwarancja zdrowego i zadbanego wyglądu oraz pewności siebie. Niestety, z biegiem czasu, czy poprzez niefortunne zdarzenie, każdy może stracić swój naturalny ząb. Na szczęście i na ten problem stomatologia znalazła rozwiązanie. Implanty stomatologiczne stały się ostatnio bardzo modnym, a przede wszystkim, potrzebnym rozwiązaniem. Utracony ząb należy jak najszybciej zastąpić nie tylko ze względów wizualnych, braki w uzębieniu bowiem, mogą doprowadzić do utraty kolejnych zębów.

Co to jest implant stomatologiczny?

Do tej pory braki w uzębieniu były niwelowane poprzez protezy i klasyczne mostki. Obecnie najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne. Sięga po nie coraz więcej osób w każdym wieku. Implanty zębowe są estetyczne i bezpieczne. Dodatkowo współczesna implantologia z wykorzystaniem znieczulenia, poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu.

Warto zaznaczyć, że implant wstawiany jest w miejsce zęba na stałe. W puste miejsce po usuniętym zębie wkręcony zostaje implant, następnie zostaje dokręcony łącznik protetyczny i dopiero na nim scementowana zostaje porcelanowa korona. Implant zęba, czyli korzeń, jest umieszczany w kości szczęki lub żuchwy w miejscu usuniętego wcześniej naturalnego korzenia. Jest on wykonany z tytanu, który jest metalem najbardziej zgodnym z ludzkimi tkankami. Dopiero na sztucznym korzeniu dentysta może umieścić łącznik i koronę zęba.

Zalety implantów stomatologicznych

Nie bez przyczyny na implanty stomatologiczne decyduje się coraz więcej osób. Mają one o wiele więcej zalet niż klasyczne protezy i mostki. Dlaczego? Przede wszystkim są trwałe i stabilne. Z powodzeniem zastąpią naturalny uśmiech. Do ich licznych zalet należy:

  • są dopasowywane do naturalnego uzębienia pacjenta – implant stomatologiczny nie będzie się różnił o prawdziwych zębów klienta
  • krótki czas leczenia
  • zachowany zostanie naturalny wygląd i kształt twarzy
  • zdrowe uzębienie nie zostanie naruszone
  • implanty stomatologiczne stosuje się raz na całe życie

Ponadto implant wszczepiony raz, będzie służył pacjentowi przez całe życie. Do ich stosowania nie są potrzebne, jak w przypadku klasycznych protez, kleje.

Jak dbać o implanty zębowe?

Po zabiegu, gdy naturalny ząb zostanie uzupełniony sztucznym, nic nas nie zwalnia od dokładnej i codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Odpowiednia pielęgnacja to nie tylko ładny wygląd, ale również zdrowie całego organizmu. Implanty stomatologiczne wymagają dokładnie takiego samego czyszczenia, jak naturalne zęby. Przynajmniej dwa raz dziennie należy dokładnie je szczotkować i regularnie używać nici dentystycznych.

Implanty muszą, dokładnie tak samo jak zęby naturalne, pozostać czyste. Należy również nie dopuścić do tego, by osadził się na nich kamień. Płytka odkładająca się na implantach, może być impulsem, który wywołuje zapalenie dziąseł.

Wszczepienie implantów stomatologicznych jest obecnie najlepszym rozwiązaniem. Pomaga zachować naturalny i zdrowy wygląd jamy ustnej. Po zabiegu nie będzie widać różnicy, ponieważ korona zęba dostosowywana jest do naturalnego uzębienia pacjenta. Sam zabieg jest prawie bezbolesny, a podczas jednej wizyty lekarz, może wstawić kilka implantów zęba.

By Dorota

Dorota jest zawodową dziennikarką, która od ponad 2 lat związana jest z portalem ChochlikDrukarski.com.pl. Lubi pisać o sprawach bieżących, zdrowiu i nauce.