Wysokociśnieniowe sprężarki bezolejowe marki HAUG

Wysokociśnieniowe i bezolejowe sprężarki HAUG znajdują zastosowanie w przemyśle, medycynie, zaopatrzeniu w wodę i przemyśle energetycznym. Wysoka jakość oraz gwarancja czystości uzyskiwanego medium sprawia, że sprawdzają się w miejscach o wyśrubowanych wymaganiach w zakresie wydajności i bezpieczeństwa. 

HAUG — marka wysokociśnieniowych sprężarek bezolejowych

Marka HAUG to szwajcarski producent najwyższej jakości wysokociśnieniowych sprężarek bezolejowych. Zaawansowana technologia, precyzyjne techniki produkcji oraz wysokiej jakości materiały sprajują, że urządzenia te charakteryzują się długą żywotnością podzespołów. Wysokociśnieniowe sprężarki tłokowe HAUG charakteryzują się wysokim stopniem niezawodności działania zarówno w trybie pracy ciągłej, jak i podczas pracy z długimi przerwami i zimnym rozruchem. 

50 lat doświadczenia w produkcji sprężarek bezolejowych pozwoliło marce HAUG na stworzenie modeli, które charakteryzują się nie tylko wysoką jakością wytwarzanego sprężonego gaz, ale również niskimi kosztami operacyjnymi i minimalnym ryzykiem zanieczyszczenia medium. Maszyny te wyróżniają się całkobitym brakiem oleju w całej sprężarce i pracą całkowicie na sucho. W rezultacie wysokociśnieniowe bezolejowe sprężarki tłokowe HAUG stały się idealnym rozwiązaniem do zastosowań wymagających sprężonego gazu o wysokiej czystości bezolejowej i wysokich wymaganiach w zakresie jakości procesów. 

Wysokociśnieniowe sprężarki bezolejowe HAUG dostępne są w modelach zapewniających maksymalne ciśnienie robocze sięgające 450 bar(g) przy jednoczesnym spełnieniu warunku całkowitej, hermetycznej gazoszczelności. Modułowa konstrukcja, budowa tłoka dostosowana do wyzwań wysokiego ciśnienia czy bezkontaktowe magnetyczne sprzęgło to gwarancja wyjątkowej wydajności tych urządzeń. 

Marka HAUG dostosowując się do potrzeb klientów, zapewnia możliwość budowania kompresorów  dostosowanych stricte pod specyfikację klienta. Dzięki modułowości i wielu wariantom wykonania wysokociśnieniowe sprężarki tłokowe dostępne są w wielu wariantach. Warto podkreślić, że produkty są elastyczne zarówno pod względem bloków sprężarek, jak i kompleksowych rozwiązań związanych ze sterowaniem, wygłuszaniem, magazynowaniem itp. 

Jakie modele wysokociśnieniowych sprężarek bezolejowych znajdziesz w ofercie HAUG?

Najmniejszą sprężarką bezolejową dostępną w ofercie HAUG jest PLUTO. Ta gazoszczelna sprężarka wysokociśnieniowa o jednym stopniu sprężania chłodzona jest powietrzem. Zapewnia ciśnienie robocze do 60 bar(g). Może sprężać zarówno powietrze, jak i azot, tlen, hel, argon, gazy chłodnicze, CO2, CDA, SF6 i mieszaniny gazów. Występuje w wersji jako sprężarka i doprężacz. MERKURY to sprężarka o jednym lub dwóch stopniach sprężania zapewniająca ciśnienie robocze do 100 bar (g). Może sprężać takie same gazy, jak PLUTO. Dostępna jest w formie sprężarki lub doprężacza. Wysokociśnieniowa bezolejowa sprężarka NEPTUNE występuje w wersji z jednym, dwoma lub trzema stopniami sprężania. Można ją stosować do sprężania powietrza, azotu, tlenu, helu, argonu, wodoru, gazu syntetycznego, gazu ziemnego, CA, SF6, a także gazów chłodniczych, dwutlenku węgla oraz mieszaniny gazów. Zapewnia maksymalne ciśnienie robocze do 100 bar(g). 

HAUG proponuje również wysokociśnieniowe sprężarki bezolejowe o jednym, dwóch, trzech oraz czterech stopniach sprężania. SIRIUS jest sprężarką gazoszczelną chłodzoną wodą lub powietrzem. Zapewnia maksymalne ciśnienie robocze w wysokości 100bar(g). Może występować w wersji jako sprężarka lub doprężacz. SIRIUS NANOLOC zapewnia maksymalne ciśnienie robocze 450bar(g) i dostępny jest jako doprężacz. Ostatni model TITAN to kompresor wysokociśnieniowy bezolejowy chłodzony wodą. Zapewnia ciśnienie robocze 100bar(g) i występuje w wersji wykonania jako doprężacz. 

źródło: ALMiG kompresory

By Dorota

Dorota jest zawodową dziennikarką, która od ponad 2 lat związana jest z portalem ChochlikDrukarski.com.pl. Lubi pisać o sprawach bieżących, zdrowiu i nauce.